مرکز لگو آموزشی گیلان

با دستان خود فکر کنید

با گسترش هرچه بیش‌تر تکنولوژی و ابزارهاى ارتباطى در قرن 21، مربیان دیگر نمی‌توانند به روش‌های سنتی آموزش دل خوش دارند. در دسترس بودن اطلاعات، جذابیت تکنولوژی‌های آموزشی و بالا رفتن هوش دانش‌آموزان نسبت به نسل‌هاى گذشته، ايجاب مى‌كند كه برنامه‌های آموزشی نیز خود را با شرایط هماهنگ کنند تا از روند تغییرات عقب نیفتند.

در این دوره تنها آموزش خواندن، نوشتن و حساب کفایت نمی‌کند؛ بلکه دانش‌آموزان  باید مهارت‌هایی مانند یادگیری، تفکر، خلاقیت، کار گروهی، تعملات اجتماعی و رهبری را هم فراگیرند. ديگر تنها کسب اطلاعات چندان مفید نخواهد بود؛ زیرا اطلاعات بسیاری در دسترس انسان قرار گرفته‌اند. آنچه که مهم است تحلیل و به‌کارگیری این اطلاعات برای حل مسائل و رفع نیازهای موجود است.

براى فراگیری مهارت‌های لازم در قرن 21، دانش‌آموزان باید تشویق شوند که ایده‌پردازی کنند، اطلاعات را تحلیل کنند، دست به استدلال و ارزیابی عقاید و ادعاها بزنند، پدیده‌ها را تفسیر کنند و بر اساس دانشی که دارند بتوانند دانش‌های جدید را استخراج کنند. انجام این کارها نیاز به تغییر روش آموزشی و مهم‌تر از آن، تغییر در روش تفکر معلمان دارد. برای این کار، معلمان باید به جای انتقال اطلاعات به دانش‌آموزان، آن‌ها را تشویق کنند که در فرایند آموزشی حضوری فعال داشته و با راهبرد و هدایت مربی، خودشان دانش جدید را استخراج کنند. بنابراين در روش‌هاى نوین آموزش، دانش‌آموزان منفعل نیستند؛ بلکه حضوری محققانه در کلاس درس دارند.

هدف از اين نوع آموزش، فراهم آوردن فرصت‌هايى براى درگیر کردن کودکان با مسایل دنياى اطراف و حل آن‌ها است. در اين نوع آموزش، آن‌ها با بهره‌گيرى از خلاقيت و قدرت ابتكار خود و با استفاده از تكنولوژى و همكارى با يكديگر در قالب يك گروه، راه حل‌هاى جديد را كشف مى‌كنند و در اين روند، ظرفيت‌هاى فكرى و آموخته‌هاى خود و گروهشان را ارتقا مى‌بخشند.

مرکز لگوی آموزشی گیلان نماینده رسمی و انحصاری LEGOeducation در گیلان از روز نخست با انتخاب هدفی والا که همانا ترویج مهارت حل مسئله ، خلاقیت ، کارگروهی ، تعاملات اجتماعی و رهبری در میان دانش‌آموزان است، قدم در راه آموزش فرزندان این سرزمین گذاشت.

مرکز لگوی آموزشی گیلان با درک درست از شرایط زمان خود و با بهره‌گیری از با کیفیت‌ترین ابزار آموزشی در حوزه مهارت حل مسئله، توانسته است موج بزرگی را در کشور ایجاد کند.

اکنون بعد از 7 سال، بیش از 10 هزار کودک و نوجوان در این مرکز،  تحت تعلیمات این شیوه نوین آموزشی قرار گرفته‌اند. استفاده از دانش‌های تخصصی و روز دنیا مانند نگرش Systematic Creativity و یا شیوه‌ی یادگیری  Hands-On  از یک طرف و داشتن طرح درس‌های منسجم از طرف دیگر، شرایط مقبولیت محتوایی لگوی آموزشی را فراهم نموده است. هم‌چنین همکاری با بهترین تیم‌های آموزشی و مراکز علمی و دانشگاه‌ها در کل کشور، موجب فراگیری این ابزار و شیوه‌ی آموزشی شده است.

امروزه کلاس‌های لگوی آموزشی در بسیاری از مراکز آموزشی اعم از مهد کودک‌ها، مدارس و دانشگاه‌های معتبر سراسر کشور در حال برگزاری است .

باعث افتخار تا بتوانیم گامی بزرگ در راستای پرورش مهارت های کودکان و نوجوانان سرزمینمان برداریم ، این موفقیت و درخشش را مدیون اعتماد شما همراهان گرامی و تلاش بی دریغ همکارانمان هستیم.

tncoltd.com