دپارتما رباتیک لگور آموزشی گیلان با هدف پرورش خلاقیت و شکوفایی استعدادها و همچنین بالا بردن توان علمی و مهارتی افراد، برای هر گروه سنی برنامه آموزشی متناسب با آن گروه مهیا نموده است. از نظر ما ربات ها بر خلاف ظاهر سرد و خشکشان بسیار دوست داشتنی هستند برای حس دوست داشتنی بودن آنها کافی است به دوران کودکی و زمانی که اولین ادم آهنیها وارد بازار شده بودند باز گردیم که «حتی از تماشای آنها نیز لذت میبردیم» و یا ماشین کنترلی، هواپیمای کنترلی یا هلی کوپتر کنترلی را در نظر بگیریم که حتی امروزه نیز از تماشای آنها لذت برده و هیجان زده میشویم.

حال اگر خود شخص توانایی ساخت آن را پیدا کند، چه حسی خواهد داشت؟ به نظر ما بهترین راه برای آموزش رباتیک یا هر علم دیگری استفاده از ابزاری قدرتمند است که در قالب بازی و سرگرمی می توان هر آموزشی را به نتیجه رساند.

رویکرد متفاوت مرکز لگوی آموزشی گیلان برای آموزش رباتیک استفاده از قدرتمند ترین ابزار آموزشی دنیا یعنی لگو می باشد که باعث جذاب تر شدن این آموزش ها می شود.

این دپارتمان مخصوص رنج سنی 8+ سال می باشد و در این بخش علاوه بر مکانیک روی علم برنامه نویسی تمرکز می کنیم که شامل برنامه نویسی به زبان اسکرچ و برنامه Mindstorms می باشد که کودکان و نوجوانان در این بخش با مفاهیم پایه ای برنامه نویسی و اصول برنامه نوسی و کاربرد های آن آشنا می شوند ، ما در این بخش علاوه بر موارد گفته شده روی مسابقاتی که کودکان و نوجوانان به صورت مستقل تمایل دارند شرکت کنند کار می کنیم و برای مشاوره در خدمت عزیزان هستیم .